Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

„Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” w kinach, a soundtrack u nas do posłuchania.

„Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”: soundtrack pełen hitów!

W kinach można już oglądać najnowszy film Marvela „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”, a w serwisach cyfrowych pojawił się soundtrack do tej produkcji.

Na krążku pojawiła się cała plejada gwiazd: Anderson .Paak, DJ Snake, 21 Savage, Rick Ross, Niki, Rich Brian, Swae Lee, Jhené Aiko, Saweetie, Audrey Nuna, Guapdad 4000, Warren Hue i wielu innych.

Producentami wykonawczymi soundtracku są Sean Miyashiro i 88rising.

88rising w trakcie tworzenia utworów na soundtrack ściśle współpracował z reżyserem „Shang-Chi”, Destinem Danielem Crettonem.

Ten historyczny projekt pokazuje talent azjatyckich artystów, którzy są gotowi do podboju światowej sceny.

Album, podobnie jak sam film, skupia się na uniwersalnym temacie relacji – zwłaszcza z najbliższymi – i tym, jak zmieniały się one przez kolejne pokolenia oraz jak może wyglądać ich przyszłość.

Sean Miyashiro, założyciel kolektywu 88rising, mówi: –

Zaprosiłem na ten album artystów, którzy mogli opowiedzieć historie o bezwarunkowej miłości, przypomnieć sobie swoje dorastanie – przywołać wspomnienia smaku zupy przygotowanej przez mamę – i o tym, jak rodzina zawsze była gotowa cię wspierać, nawet jeśli tego nie doceniałeś. Na soundtracku mamy też piosenki dedykowane pierwszym tańcom naszych rodziców. Chcieliśmy uczcić ich miłość i młodość. Ale przede wszystkim ich poświęcenie, odwagę i niesamowitą wytrwałość, by dać nam przestrzeń do bycia wielkim. Wszystkie te znaczenia połączyliśmy z motywem odwagi oraz wypełniania swojego przeznaczenia.

Reżyser „Shang-Chi”, Destin Daniel Cretton, dodaje: –

Muzyka jest bijącym sercem naszego filmu. Podczas montażu wielokrotnie inspirowaliśmy się fragmentami piosenek nagranych przez tych wszystkich wspaniałych artystów. Gdy po raz pierwszy rozmawiałem z Seanem o moim pomyśle na album, od razu wiedzieliśmy, że chcemy stworzyć coś, co sprawdzi się zarówno jako samodzielne wydawnictwo, jak i zostanie świetnie dopasowane do motywów, o których opowiadamy w filmie: o rodzinie, dziedzictwie, bólu i uzdrowieniu. Chcieliśmy też stworzyć po prostu świetną płytę, która będzie idealnie sprawdzała się w radosnych momentach. Niezmiernie cieszę się, że w końcu mogliśmy podzielić się tymi utworami oraz filmem z całym światem.

W filmie „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” występują m.in. Simu Liu, Tony Leung, Awkwafina, Fala Chen, Meng’er Zhang, Florian Munteanu, Ronny Chieng i Michelle Yeoh.

Pierwszymi singlami zapowiadającymi wydawnictwo były utwory „Lazy Susan” wykonany przez takie gwiazdy jak 21 Savage, Rich Brian, Masiwei i Warren Hue oraz „Every Summertime” NIKI. Później przyszedł czas na rasowy banger „Run It” DJ Snake’a, Ricka Rossa i Rich Briana. „In The Dark” Swae Lee i Jhené Aiko jeszcze bardziej podgrzało atmosferę wyczekiwania na soundtrack. 12 z 18 utworów z albumu usłyszymy w filmie.

Posłuchacie całej płyty:

Dodatkowo w serwisach cyfrowych pojawiła się także ścieżka dźwiękowa do „Shang-Chi” skomponowana przez Joela P. Westa.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: