Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Rock / Metal

SLASH FT. MYLES KENNEDY AND THE CONSPIRATORS z nowym singlem

SLASH FT. MYLES KENNEDY AND THE CONSPIRATORS prezentują nowy singiel:  “CALL OFF THE DOGS”

Singiel “Call Off The Dogs” zapowiada najnowszy studyjny krążek Slasha “4”. Płyta ukaże się 11 lutego 2022 roku za pośrednictwem Gibson Records we współpracy z BMG. Pierwszą piosenką, która promowała ten album, był numer “The River Is Rising,” debiutancki singiel, który w całej karierze Slasha najszybciej zdobył popularność na amerykańskich zestawieniach radiowych, w tym tygodniu numer ten uplasował się na 13 pozycji Top 20 w Rock Radio, a jego notowania stale rosną. Po dekadzie i czterech albumach w karierze, “4” to pierwszy nowy krążek SLASHA z Mylesem Kennedy’m i Konspiratorami od 4 lat. To żywiołowy rockowy album napędzany przez zapadające w pamięć gitarowe riffy, zniewalające melodie, chwytliwe refreny i potężne solówki; opiera się też na wcześnejszych dokonaniach zespołu. “4” to piąty solowy album SLASHA i czwarty nagrany z jego zespołem, w skład którego wchodzą MYLES KENNEDY (wokal), BRENT FITZ (perkusja), TODD KERNS (bas i wokal) oraz FRANK SIDORIS (gitara i wokal). Posłuchaj “Call Off The Dogs” tutaj, a numer “The River Is Rising” dostępny jest tutaj , natomiast całą płytę zamawiać można TUTAJ.

SLASH tak opisuje nowy singiel „Call Off The Dogs”:

„Utwór ten został napisany bardzo szybko i w energetycznym duchu całego albumu ‘4’. Nie można za dużo rozmyślać o danej piosence, bo to zabija jej ducha. Kiedy weszliśmy w etap pre-produkcji, 'Call Off The Dogs’ powstało dość szybko – po prostu jammowaliśmy i tak to się właśnie odbyło. I to była prawdopodobnie ostatnia rzecz, jaką nagraliśmy w studiu”.

MYLES KENNEDY dodaje:

’Call Off The Dogs’ ma ten klimat, który pomaga podnieść poziom płyty na wiele sposobów, szczególnie dla fanów rocka. Oni chcą tych piosenek. Potrzebowaliśmy sekcji chóralnej, więc trochę z nią pokombinowałem i wysłałem do Slasha, a on przeniósł to na wyższy poziom i zrobił z tego swój własny utwór. W warstwie tekstowej natomiast piosenka opowiada o tym momencie, w którym machasz białą flagą i poddajesz się komuś po tym, jak ten ktoś cię nieustannie ściga. „


SLASH FT. MYLES KENNEDY & THE CONSPIRATORS: FRANK SIDORIS (gitara & wokal), TODD KERNS (bas & woka)l, MYLES KENNEDY (wokal), SLASH (gitara) oraz BRENT FITZ (perkusja).
Foto: Austin Nelson.

SLASH wraz z zespołem przemierzył cały kraj aż do Nashville, gdzie nagrał nowy album w historycznym RCA Studio A z producentem Dave’m Cobbem (Chris Stapleton, John Prine, Jason Isbell, Brandi Carlile), odkrywając nowe, oszałamiające brzmienie i styl, a wszystko to uchwycone zostało na żywo w studio. Cobb podzielał pragnienie zespołu, aby nagrać utwory na żywo w studio, włączając w to solówki gitarowe i wokale – co wydarzyło się po raz pierwszy w przypadku tej grupy. Poprzednie albumy zespołu z ostatniej dekady, “Apocalyptic Love”, “World on Fire” i “Living The Dream”, kontynuowały zwyżkową trajektorię – wszystkie osiągnęły Top 5 na amerykańskim Billboardzie i dotarły na Top 10 na 12 głównych listach przebojów na całym świecie. Do tej pory trzy albumy SMKC zdobyły 10 kolejnych Top 5 singli radiowych, zapoczątkowały wyprzedane światowe trasy koncertowe i przyniosły Slashowi z zespołem największe uznanie krytyków w ich karierze, a ich ostatni krążek “Living The Dream” (2018) został wyróżniony przez m.in. Los Angeles Times, Classic Rock, Guitar World, Loudwire, LA Weekly i uznano ten album za najlepszy zbiór utworów do tej pory w karierze grupy.

Lista utworów:

1. “The River is Rising”
2. “Whatever Gets You By”
3. “C’est La Vie”
4. “The Path Less Followed”
5. “Actions Speak Louder Than Words”
6. “Spirit Love”
7. “Fill My World”
8. “April Fool”
9. “Call Off the Dogs”
10. “Fall Back to Earth”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: