Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Rock / Metal

Slash w świetnej formie w nowym singlu. Będzie także płyta!

SLASH ZAPOWIADA NOWY ALBUM “4” – PREMIERA 11 LUTEGO 2022 roku

Pomimo twórczych kłopotów legendarnych Gunsów (od wielu lat zespół nie stworzył żadnego nowego materiału i działa niemalże jak cover band) SLASH ma się znakomicie. Właśnie prezentuje nowy singiel zapowiadający nową płytę jego indywidualnego zespołu.

Formacja SLASH FT. MYLES KENNEDY & THE CONSPIRATORS właśnie ogłosiła, że ich nowy album będzie nosił tytuł “4” i ukaże się 11 lutego 2022 roku.

slash 4

“4” to piąty album w solowej karierze SLASHA i czwarty nagrany wraz z jego zespołem, w skład którego wchodzą MYLES KENNEDY (wokal), BRENT FITZ (perkusja), TODD KERNS (bas i wokal) oraz FRANK SIDORIS (gitara i wokal). Wydawnictwo dostępne jest już w preorderze

“4” to żywiołowy rockowy album napędzany przez zapadające w pamięć gitarowe granie Slasha, zniewalające melodie, chwytliwe refreny i potężne riffy. Brzmienie opiera się na wcześniejszych dokonaniach zespołu. Ta specyficzna wrażliwość pojawia się od razu w utworze otwierającym album i jednocześnie w pierwszym singlu „The River Is Rising”, który właśnie został zaprezentowany.

SLASH wraz z zespołem przemierzył cały kraj aż do Nashville, gdzie nagrał nowy album w historycznym RCA Studio A z producentem Dave’m Cobbem (Chris Stapleton, John Prine, Jason Isbell, Brandi Carlile), odkrywając nowe, oszałamiające brzmienie i styl, a wszystko to uchwycone zostało na żywo w studio.

Cobb podzielał pragnienie zespołu, aby nagrać utwory na żywo w studio, włączając w to solówki gitarowe i wokale – co wydarzyło się po raz pierwszy w przypadku tej grupy.

Slash featuring Myles Kennedy and the Conspirators

Poprzednie albumy zespołu z ostatniej dekady, “Apocalyptic Love”, “World on Fire” i “Living The Dream”, kontynuowały zwyżkową trajektorię – wszystkie osiągnęły Top 5 na amerykańskim Billboardzie i dotarły na Top 10 na 12 głównych listach przebojów na całym świecie. Do tej pory trzy albumy SMKC zdobyły 10 kolejnych Top 5 singli radiowych, zapoczątkowały wyprzedane światowe trasy koncertowe i przyniosły Slashowi z zespołem największe uznanie krytyków w ich karierze, a ich ostatni krążek “Living The Dream” (2018) został wyróżniony przez m.in. Los Angeles Times, Classic Rock, Guitar World, Loudwire, LA Weekly i uznano ten album za najlepszy zbiór utworów do tej pory w karierze grupy.

Oto oficjalny teledysk SLASH FT. MYLES KENNEDY & THE CONSPIRATORS do „The River Is Rising” – nakręcony w centrum Los Angeles przez reżysera Gibson TV Todda Harapiaka.

SLASH tak opisuje powstawanie utworu „The River Is Rising”:

„Na płycie są dwie lub trzy piosenki, które zostały napisane podczas pandemii; wszystko inne zostało napisane wcześniej. 'The River is Rising’ była jedną z ostatnich piosenek, które napisałem przed rozpoczęciem pre-produkcji, a ponieważ była tak świeża i miała w sobie pewien groove i energię, była pierwszym utworem, który wzięliśmy na warsztat. To najnowszy utwór na płycie, a jeśli chodzi o część z podwójnym czasem, to było to coś, co wymyśliłem i dodałem na końcu aranżacji. Potem, kiedy byliśmy już w RCA, Dave Cobb zasugerował, żebyśmy zrobili to zaraz po przerwie. Więc od razu przeszliśmy do szybkiej części, a ja po prostu zacząłem grać solo na gitarze. To była jedna z tych sytuacji, kiedy jammowaliśmy, próbując wyłowić aranżację, i to się po prostu stało. ” MYLES KENNEDY dodaje: „W tekście poruszana jest kwestia tego, w jaki sposób ludzie mogą być poddawani praniu mózgu lub indoktrynacji przez jakiś niebezpieczny pomysł. Kiedy kilka razy w kółko nagrywaliśmy demo, byłem pewien, że mamy numer otwierający album. Dla mnie to ważny utwór.”

Wydawnictwo „4” dostępne będzie w następujących formatach: Deluxe Vinyl Box Set, który zawiera winylową, rozkładaną kopertę w czterech kolorach (czarnym, czerwonym, niebieskim i fioletowym), losowo rozmieszczoną w lustrzanej karcie O-card. Każdy winyl to 140g czarny winyl, do którego dołączona jest kostka, a także Mini-Gitara Axe Heaven Custom Limited Edition „4” Slash Les Paul, CD softpack w jednym z czterech powyższych kolorów (również wybrany losowo) z O-card i kostką, kaseta zawierająca ekskluzywną 4-utworową próbę zarejestrowaną na żywo, zatytułowaną „Live Rehearsal Tape 5/28/21”, 36-stronicowy photobook z wywiadem z SMKC i odręcznie napisanymi tekstami, haftowana naszywka, podpisana litografia i puszka z „4” kostkami gitarowymi SLASHa. Dostępny jest również Deluxe CD Box Set, pełny album na kasecie magnetofonowej oraz standardowe pakiety winylowe i CD.

Aby zobaczyć pełną gamę dostępnych pakietów płyty “4”, wejdź na stronę: http://www. slashonline. com.

Nowa płyta Slasha z zespołem jest też wyjątkowa z jeszcze jednego względu – jest to pierwszy w historii album, który wydany będzie w nowej wytwórni Gibson Records (siedziba tej wytwórni znajduje się w rodzinnym mieście kultowej amerykańskiej marki instrumentów Gibson – Music City, Nashville, TN).

gibson slash 4

W związku z 30-letnim partnerstwem pomiędzy Gibsonem a Slashem – zdobywcą nagrody GRAMMY i nominowanym do Rock and Roll Hall of Fame, Gibson wypuści na rynek pierwszy w historii limitowany pakietem gitarowy SLASH Les Paul Standard 4 Album Edition, który ukaże się 11 lutego 2022 roku, w dniu premiery płyty. Tylko 250 takich gitar zostanie udostępnionych na światową premierę. Ten wyjątkowy pakiet gitarowy zawiera również nowy album SMKC „4” na winylu z ekskluzywnym etui wewnątrz, które mieści winyl, puszkę z kostkami gitarowymi ‘4’ w różnych kolorach (8 sztuk), podpisany portret zespołu SMKC oraz naklejkę „4”.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: