Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance Rock / Metal

Sting: nowy singiel brzmi jak The Police

Sting przedstawia „Rushing Water” – drugą piosenkę z albumu „The Bridge”. Płyta „The Bridge” ukaże się 19 listopada 2021 roku

Sting – 17-krotny laureat Grammy, przedstawia nowy, pop-rockowy singiel „Rushing Water”, który zapowiada jego nadchodzący album „The Bridge”.

Nowa piosenka brzmi jak stare wielkie hity The Police – grupy której członkiem przed laty był Sting. Singiel jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. Towarzyszący utworowi teledysk wyreżyserował Eric Ryan Anderson.

– „Rushing Water” to doskonały początek płyty, który ma być rodzajem pomostu między wszystkimi drobnymi różnicami, które nas dzielą – wyjaśnia Sting.

sting

Autorem tekstu jest Sting, natomiast muzykę artysta przygotował z Gavinem Brownem oraz Martinem Kierszenbaumem. W „Rushing Water” wokaliście towarzyszą Dominic Miller i Gavin Brown na gitarach, Josh Freese na perkusji, Martin Kierszenbaum na organach i syntezatorach, Fred Renaudin także na syntezatorach oraz Gene Noble w chórkach.

„The Bridge” – ma być zestawem premierowych utworów, które prezentują niedościgniony kompozytorski talent Stinga. Artysta świetnie porusza się w różnych stylach i gatunkach, co udowadnia od samego początku swojej kariery. Głównym singlem zapowiadającym „The Bridge” jest znany już „If It’s Love”.

Album został napisany w trakcie pandemii. Sting opowiada na nim o osobistych stratach, zakłóceniach, zamknięciu oraz nadzwyczajnej sytuacji społecznej i politycznej.

– Piosenki na „The Bridge” są pomiędzy miejscami, stanami umysłu, życiem i śmiercią, relacjami. Pomiędzy pandemiami i epokami – politycznymi, społecznymi i psychologicznymi. Wszyscy utknęliśmy w trakcie jakiegoś etapu. Potrzebujemy mostu – opowiada Sting.

Na płycie poza znanymi już singlami „If It’s Love” i „Rushing Water” – znalazły się: elektroniczna ballada „Loving You”, romantyczne „For Her Love” (które może skojarzyć się z okresem „Fields of Gold”) czy wreszcie „The Book of Numbers”, „Harmony Road” i „The Bells of St. Thomas” nagrane z prawą i lewą ręką artysty, Dominikiem Millerem.

W sprzedaży pojawi się również limitowany box, zawierający deluxe CD, robione na zamówienie kostki do gry na gitarze, dziennik oraz plakat. W tym tygodniu Sting ruszył z dokumentalną serią „On the Bridge”, która przybliża codzienne życie muzyka i przygotowania do premiery albumu „The Bridge”. Kolejne 2-3 minutowe odcinki będą pojawiać się w każdy wtorek na Sting.com. Przez 24 godziny epizody dostępne będą wyłącznie dla członków fankubu, by w środy trafiać do szerokiej publiczności.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: