Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

TAEYANG i Jimin w nowym singlu!

TAEYANG i Jimin wspólnie zmieniają bieg historii K-popu

Nareszcie jest – jedna z najciekawszych współprac ostatnich lat! TAEYANG (lider BIGBANG) i Jimin (gwiazda grupy BTS) połączyli siły w niecierpliwie wyczekiwanym singlu „VIBE”.

Jako członkowie największych boysbandów wszech czasów, TAEYANG i Jimin są także przedstawicielami dwóch różnych epok K-popu. Sam TAEYANG uważany jest już za legendę – lider BIGBANG wpłynął na całe pokolenia idoli.

To właśnie m.in. za sprawą BIGBANG – jednej z najbardziej wpływowych i utytułowanych grup późnych lat 2000. i 2010. – K-pop rozprzestrzenił się na cały świat. Chłopaki zadebiutowali w 2006 roku i jako pierwsi zdobyli globalne uznanie: występowali dla milionów fanów na światowych stadionach oraz wywarli wpływ na niezliczone grupy dzięki różnorodnej dyskografii i samodzielnej produkcji. Mają na koncie ponad 100 nagród (w tym statuetkę MTV EMA dla Najlepszego wykonawcy światowego), a ich show znalazło się na liście najlepszych koncertów wg „The New York Times”.
TAEYANG jest również znakomitym solistą. Od 2010 roku wydał cztery uznane albumy, z czego dwa zajęły 1. miejsce na światowej liście Billboardu. Jego przebój „Eyes, Nose, Lips” z 2014 roku zdobył tytuł Piosenki roku na wszystkich najważniejszych koreańskich galach.
Zarówno TAEYANG, jak i Jimin są świetnymi wokalistami o wybitnych zdolnościach tanecznych. Teledysk do „VIBE” to tylko potwierdzenie ich daru i niezaprzeczalnej charyzmy, która podbiła miliony serc z całego świata.

TAEYANG  Jimin
Piosenkę skomponował z artystami TEDDY, założyciel THEBLACKLABEL oraz długoletni współpracownik i producent BIGBANG i TAEYANGA. Nad utworem pracowali też autorzy tekstów i producenci z wytwórni – Kush, Vince i 24.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: