Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Tenchi, Embody, Moss Kena i Shaggy odświeżają kultowy hit „It Wasn’t Me” –

Tenchi, Embody i Moss Kena połączyli siły z legendarnym Shaggym, realizując nową wersję kultowego hitu „It Wasn’t Me”.

Euforyczne, fortepianowe akordy, zaraźliwa linia basu, a także nagrane na nowo wokale samego Shaggy’ego sprawią, że nowa wersja „It Wasn’t Me” bez wątpienia stanie się parkietowym hymnem, nie tracąc przy tym swej oryginalnej magii.

Przełomowy utwór Shaggy’ego, multiplatynowy oryginał, znalazł się na szczytach list przebojów w Australii, Austrii, Flandrii, Francji, Irlandii, Holandii, Polsce, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. „It Wasn’t Me” był też najlepiej sprzedającym się singlem 2001 roku w Wielkiej Brytanii, rozchodząc się w ponad 1,15 mln egzemplarzy.

Jako jedyny dancehallowy artysta w historii z diamentowym certyfikatem, Shaggy sprzedał do tej pory ponad 40 milionów albumów. Ponadto umieścił osiem singli na liście Billboard Hot 100 oraz siedem albumów na liście Billboard 200 (w tym cztery w pierwszej czterdziestce). Jest też w pierwszej trójce najczęściej słuchanych artystów reggae wszech czasów na Spotify (obok Boba Marleya i Seana Paula).

Shaggy niedawno wydał dancehallowy singiel „Mi Nuh Know” i właśnie pracuje nad nową płytą, która powinna ukazać się pod koniec maja.

Tenchi, któremu muzyka taneczna nie jest obca, napisał i wyprodukował hity dla największych artystów na świecie, takich jak David Guetta, Galantis, The Chainsmokers, R3HAB, Jonas Blue, Don Diablo, Robin Schulz i Steve Aoki. W ubiegłym roku wydał debiutancki singiel „Beautiful”.

Embody najlepiej znany jest z jako producent i współautor singla „Ride With Me”, który nagrali Tungevaag i Kid Ink. Numer dotarł do Top 40 we Francji i Norwegii. Embody jest również producentem i współautorem dwóch singli OMI: „Rollercoaster” i „Crazy With Somebody”, a także współproducentem utworu „Don’t Hate The Playa” Tygi. Tylko dzięki własnej twórczości zgromadził łącznie prawie 200 milionów streamów.

Moss Kenna przykuł uwagę świata już swoim pierwszym wydawnictwem – interpretacją „These Walls” Kendricka Lamara, która zyskała aprobatę samego rapera. Od tamtej pory Moss pisał i współpracował przy utworach takich wykonawców jak Bastille, Rapsody, Toddla T, Ben Pearce, Toby Romeo czy Mira May. Kolejnym punktem zwrotnym w karierze artysty była zeszłoroczna współpraca przy przeboju Purple Disco Machine „Fireworks”, którego Moss był współautorem. Utwór znalazł się na szczycie niemieckiej i włoskiej listy przebojów, a także był najczęściej prezentowanym utworem we włoskim radiu w 2021 roku.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: