Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

The Lumineers: nowy klip jak amerykańskie love story

The Lumineers zaprezentowali teledysk do tytułowego singla z nadchodzącej płyty „Brightside”. Wideo porusza temat miłości i związków z perspektywy ludzi w różnym wieku, różnych orientacji i różnej przynależności etnicznej.

– Piosenka „Brightside” została nagrana w ciągu jednego dnia – mówi wokalista, gitarzysta i współzałożyciel zespołu The Lumineers, Wesley Schultz. – Jest niczym gorączkowy sen 15-latka – taka amerykańska historia miłosna z całą swoją wspaniałością i złamanym sercem. Ostatnia para, która ucieka, zdana tylko na siebie…

Za reżyserię klipu do „Brightside” odpowiada ceniony dokumentalista, Kyle Thrash. W klipie wykorzystano także ujęcia z występu zespołu podczas wieczorku tanecznego dla weteranów.

– Ten teledysk przypomina dokument o amerykańskiej love story – wyjaśnia Schultz. – Wystąpili w nim prawdziwi ludzie. Żadna z osób na planie nie była aktorem.

Singiel „Brightside” został znakomicie odebrany przez fanów, czego dowodem ponad 8 milionów streamów.

Album „Brightside” ukaże się 14 stycznia 2022 roku. Będzie to pierwsze wydawnictwo The Lumineers od ponad dwóch lat.

Za produkcję krążka odpowiada wieloletni współpracownik The Lumineers, Simone Felice. Współproducentem oraz inżynierem dźwięku, który odpowiadał również za miks został David Baron. Numer powstał podczas dwóch sesji zimą i wiosną 2021 roku w należących do Barona studiach Sun Mountain w Boiceville, w Nowym Jorku. Zestaw wypełnia dziewięć utworów, do których współzałożyciele Wesley Schultz i Jeremiah Fraites zaprosili wspierających ich podczas koncertów muzyków Byrona Isaacsa i Lauren Jacobson, a także uznaną chórzystkę Cindy Mizelle (Bruce Springsteen, Dave Matthews Band), Jamesa Felice’a oraz wziętą autorkę piosenek, Dianę DeMuth.

Zespół wystąpi 5 lutego 2022 roku na warszawskiej hali COS Torwar.

Wypromowany singlem „Ho Hey” imienny debiut The Lumineers z 2012 roku okazał się muzyczną sensacją, docierając do 2. miejsca listy Billboardu i trzykrotnie pokrywając się platyną w USA oraz Kanadzie. Ponadto płyta zapewniła The Lumineers dwie nominacje do Grammy, w tym dla Najlepszego nowego artysty. W 2016 roku ukazał się drugi album formacji, „Cleopatra”, który zadebiutował na 1. pozycji list sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Z wydawnictwa pochodzi przebój „Ophelia”, który zgromadził 610 milionów streamów tylko na Spotify. Trzecia płyta ugruntowała pozycję The Lumineers. Album „III” miał premierę we wrześniu 2019 roku i wylansował takie single jak „Life In The City” i „Gloria”.

The Lumineers mogą pochwalić się nie tylko dwiema nominacjami do Grammy, ale i pięcioma nominacjami do Billboard Music Awards. Ponadto zasłynęli równie energetycznymi, co intymnymi koncertami, w tym na tak kultowych imprezach jak festiwale Glastonbury czy Fuji Rock.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: