Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Rock / Metal

The Rolling Stones: niepublikowane nagranie zapowiada jubileuszowę reedycję „Tattoo You”

Niepublikowane nagranie „Troubles A’ Comin” zapowiada jubileuszowe wydanie płyty „Tattoo You” The Rolling Stones.

„Troubles A’ Comin” to nieznane dotąd nagranie rockowej legendy zapowiada nadchodzącą, jubileuszową reedycje multiplatynowej płyty „Tattoo You” z 1981 roku.

Przygotowany z okazji 40. rocznicy remaster trafi do sklepów i serwisów cyfrowych 22 października 2021 roku.

Rolling Stones fot. Helmut Newton
Rolling Stones – fot. Helmut Newton

Pierwotnie nagrany przez The Rolling Stones w Paryżu 1972 roku „Troubles A’ Comin” stanowi cover piosenki grupy Chi-Lites. Gitarowy numer jest prawdziwym rarytasem dla fanów zespołu na całym świecie i zapowiedzią kolekcji rarytasów „Lost & Found”, która towarzyszy wznowieniu „Tattoo You”.

Jubileuszowa reedycja „Tattoo You” zawierać będzie oryginalny album składający się z 11 piosenek w tym klasyków „Hang Fire”, „Waiting On A Friend” i otwierającego całość „Start Me Up”.

W wydaniu deluxe do wydawnictwa dołączone zostaną także „Lost & Found: Rarities” oraz „Still Life: Wembley Stadium 1982”.

„Lost & Found” to 9 niewydanych wcześniej utworów z okresu „Tattoo You”, przygotowanych na nowo i z dodanymi wokalami czy gitarami. Pośród nich „Living In The Heart of Love”, które jest kwintesencją brzmienia The Rolling Stones i zaprezentowane właśnie „Troubles A’ Comin” .

Na „Lost & Found” pojawia się także zabójcza wersja „Shame, Shame, Shame”, po raz pierwszy nagrana w 1963 przez jednego z bohaterów grupy, Jimmy’ego Reeda; cover soulowego klasyka „Drift Away” z repertuaru Dobiego Graya czy fascynująca, nasycona reggae wersja „Start Me Up”.

Płyta „Tattoo You” pierwotnie ukazała się 24 sierpnia 1981 roku. Album wyprodukowany zostało przez Glimmer Twins we współpracy z Chrisem Kimseyem i trafił na szczyt list sprzedaży w Stanach (poczwórna platyna), Kanadzie, Australii i wielu krajach Europy, zdobywając szereg złotych oraz platynowych wyróżnień na całym świecie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: