Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Rock / Metal

Thirty Seconds To Mars: nowy singiel po 5 latach ciszy. Posłuchaj!

Thirty Seconds To Mars, czyli bracia Jared i Shannon Leto, wydają nowy singiel „Stuck”. Singiel ten jest zapowiedzią nadchodzącego albumu „It’s The End Of The World But It’s A Beautiful Day”, który ukaże się jesienią tego roku. Premierze singla towarzyszy teledysk w reżyserii Jareda.

Klip jest celebracją ludzkiej formy, minimalistycznego designu, mody, sztuki i tańca. Teledysk jest pełen energii i zawiera wyjątkową obsadę, która doskonale oddaje ducha piosenki.

Jared tak skomentował premierę:

„Dzięki naszej niezwykle kreatywnej mamie, mój brat i ja już od najmłodszych lat kochamy sztukę i fotografię. Teledysk do „Stuck” – naszej pierwszej nowej piosenki od pięciu lat – jest listem miłosnym do niektórych z moich ulubionych fotografów. Artyści, którzy wywarli na mnie głęboki wpływ, to między innymi Richard Avedon, Irving Penn, Robert Mapplethorpe, Diane Arbus czy Herb Ritts. Ich prace zmieniły mój sposób postrzegania rzeczy, na każdym kroku pokazując mi nowe możliwości. Teledysk do „Stuck” jest w dużym stopniu uzupełnieniem i kontynuacją podróży rozpoczętej w „Up In The Air” – to celebracja sztuki, designu, mody i niezwykłych ludzi, którzy je ożywiają. To także list miłosny do potęgi ruchu i więzi, świadectwo budzącego podziw potencjału ludzi, którzy niekoniecznie do siebie pasują, ale sprawiają, że świat jest o wiele bardziej fascynujący. Chciałbym wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim zaangażowanym w ten projekt: od niezwykle utalentowanych artystów i projektantów po zespół pracujący za kulisami; wszystkim tym, którzy tak ciężko pracowali, aby to wszystko było możliwe. Wasz wkład sprawił, że to doświadczenie stało się absolutnie niezapomnianą przygodą. Pomogliście uchwycić esencję tego, co czyni nas wyjątkowymi.”

W klipie możemy zobaczyć stylizacje z sezonu jesień/zima 2023 wielu innowacyjnych projektantów, takich jak Gucci, Ann Demeulemeester, Balmain, Maison Margiela, Raf Simons, Rick Owens czy Jean Paul Gaultier.

Album „It’s The End Of The World But It’s A Beautiful Day” ma ukazać się we wrześniu – pięć lat po wydaniu bestsellerowego albumu „America”. To będzie już piąty album zespołu. Po raz pierwszy band postawił na minimalizm – nie znajdziemy tu utworów dłuższych niż 3,5 minuty ani żadnych ulepszaczy, wystarczy nam wokal Jareda.

Niedawno Jared po raz piąty wziął udział w słynnej nowojorskiej Met Gali, honorując życie Karla Lagerfelda pojawiając się na dywanie w przebraniu jego ukochanego kota Choupette.

Wkrótce Thirty Seconds To Mars zagrają na kilku festiwalowych scenach, w tym na BBC Radio 1 Big Weekend, Lollapalooza i When We Were Young w Las Vegas. Wkrótce zespół ogłosi kolejne daty koncertów. Czy zawitają do Polski? Tego nie wiemy.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: