Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Rap / HipHop

„To wydarzyło się naprawdę – oprócz tego, co zmyśliłem” nowy album Kosiego i Szczura

Premierę swojego nowego albumu „To Wydarzyło Się Naprawdę – Oprócz Tego, Co Zmyśliłem” ogłosił Kosi, który powraca na scenę muzyczną dwa lata po premierze debiutanckiego solowego krążka „IS.OK”.

Tym razem Kosi zaprosił do współpracy wieloletniego przyjaciela ze składu JWP – Szczura, który odpowiada za warstwę muzyczną albumu. Do albumu dołożyli również swoją rapową cegiełkę goście, tacy jak Włodi, Asthma, Sydoz, Nadzia LOLO, Zdechły Osa, Gicik A’Mane, Kawior czy 275.

Premiera albumu odbyła się 12 maja 2023 roku.

Kosi i Szczur zdecydowali się zrobić dla swoich fanów niespodziankę w postaci wyjątkowego mashupu autorstwa Street Concept do utworu „Bejrut” z gościnnym udziałem Zdechłego Osy.

Album promowały trzy single, z których pierwszy to tytułowy utwór „To Wydarzyło Się Naprawdę – Oprócz Tego, Co Zmyśliłem”.

Kosi zaginał czasoprzestrzeń i latał helikopterem zwiedzając Seszele. W drugim „Raz Na Tak” razem z Sydozem sypali melanżową sinusoidą, a w trzecim singlu „MLK” Kosi mówił o życiu, miłości, o ludziach, którym zadał ból, o tym jak kruchy bywa lód i jak bardzo wpadł po uszy oraz o tym, że bez liter nie znaczy nic, nie tylko w formie rapowej, ale również graficznej.

Wraz z premierą albumu, Kosi zaprosił na wystawę swoich prac podczas Nocy Muzeów we Wrocławskim Muzeum Współczesnym, otwarcie wystawy będzie miało miejsce 20 maja 2023 roku. Stworzenie w muzeum wystawy poświęconej sztuce ulicznej, a zatem przeniesienie jej z przestrzeni miejskiej do muzealnej, jest wyzwaniem, szczególnie ze względu na efemeryczny charakter działań artystów. Wystawa „To Wydarzyło Się Naprawdę – Oprócz Tego, Co Zmyśliłem”, której tytuł nawiązuje do najnowszej płyty artysty, to okazja do zapoznania się z twórczością jednego z pionierów sztuki ulicznej w Polsce.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: