Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance

Tori Amos: nowy singiel „Spies” zapowiada album „Ocean to Ocean”

Tori Amos, po emocjonalnym „Speaking With Trees”, prezentuje kolejny utwór zapowiadający nowy album. Nowy singiel nosi tytuł „Spies”.

Nowa płyta Tori Amos „Ocean to Ocean” ukaże się 29 października nakładem Decca Records.

Pierwszym singlem zapowiadającym krążek był emocjonalny „Speaking With Trees”.

Teraz wokalistka ukazuje nam swoje bardziej humorystyczna oblicze w singlu „Spies”. Ten zdecydowanie bardziej popowy utwór jest ujmującą opowieścią o nietoperzach i innych nocnych stworzeniach odwiedzających dom artystki w Kornwalii podczas pandemii i terroryzujących jej córkę Tash.

Album „Ocean to Ocean” opowiada o poczuciu zagubienia, zarówno geograficznego, jak i emocjonalnego. Jest to album mówiący o potrzebie bliskości i miłości, a także o wzajemnym wsparciu w destrukcyjnych czasach. Wypełniony melancholijnym pragnieniem, znanym z najwcześniejszej twórczości Tori Amos. Jak na płytę napisaną w ograniczonych warunkach, dwie rzeczy są niezwykłe – bogata stylistyka, od tanga po kinowe romanse oraz głębia utworów, które przypominając serie miłosnych listów, przepełnione są uczuciem do najbliższych.

– Wszyscy mieliśmy momenty, które nas nokautowały – mówi Tori. – Ten album odnajdzie Cię właśnie w takiej chwili – szczególnie jeśli jest to chwila straty. Fascynuje mnie, w jakiś sposób ludzie potrafią sobie radzić z tragedią, jak przechodzą przez momenty żalu i żałoby. Zrozumienie tego jest kluczem. Czasem to nie jest kwestia tabletki czy kieliszka podwójnej tequili. Trzeba być obecnym i trzeba być razem w tym bagnie. Ja chcę się z Toba spotkać właśnie tam… w bagnie.

„Ocean to Ocean” to najbardziej osobista kreacja Tori Amos od lat. Na albumie artystka powraca do emocji zakorzenionych w pierwszych pisanych przez nią utworach. Tori dotarła w głąb siebie i oddała się swego rodzaju introspekcji, podobnie jak przy powstaniu swojego debiutanckiego albumu „Little Earthquakes”.

Album „Ocean to Ocean” będzie również dostępny jako podwójny winyl od 28 stycznia 2022 roku.

Artystka odwiedzi Polskę 17 lutego, by zagrać koncert w katowickim Spodku.

Sprawdzić pełną listę koncertów na www.toriamos.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: