Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Rock / Metal

Whitesnake rusza pożegnalną trasę, zagrają w Polsce!

Whitesnake w Polsce! Legendarna formacja ogłosiła pożegnalną trasę „Farewell World Tour”, w ramach której przyjedzie też do naszego kraju.

Polski koncert Whitesnake odbędzie się 12 czerwca, 2022 roku w krakowskiej Tauron Arenie, a w roli gościa specjalnego wystąpi Europe.

Na pożegnalnej trasie zespół wykona utwory z 13 albumów, w tym swoje największe hity z płyt, które zaliczane są do kanonu najważniejszych albumów w historii rocka.

Grupa Whitesnake założona została w 1978 roku przez byłego wokalistę Deep Purple, Davida Coverdale’a.

Płyty zespołu wielokrotnie pokrywały się platyną, m.in. „Trouble”, „Lovehunter”, „Ready an’ Willing”, „Come an’ Get It” czy też wybuchowa hard rockowa „Slide It In” i przede wszystkim przebojowy album „Whitesnake” z 1987 roku, który sprzedał się w wielomilionowym nakładzie.

To właśnie z tych płyt pochodziło wiele hitów, które zawojowały listy przebojów na całym świecie, w tym 2 single trafiły aż na sam szczyt list: „Here I Go Again” i „Is This Love”, a także niezapomniany przebój „Still Of The Night”.

W 2020 i 2021 roku ukazały się 3 płyty, na których znalazły się ponownie nagrane, zremasterowane i zremiksowane wersje największych hitów Whitesnake („Love Songs”, „The ROCK Album” oraz „The Blues Album” – „The Red, White & Blues Trilogy”). Dzięki brawurze, talentowi i pasji Whitesnake stał się jednym z najpopularniejszych zespołów.

W przyszłym roku Whitesnake powróci ze zdwojoną siłą podczas pożegnalnej trasy. Grupę, w skład której wchodzą: David Coverdale (wokal), Reb Beach (gitara/wokal), Joel Hoekstra (gitara/wokal), Michael Devin (bas/wokal), Tommy Aldridge (perkusja), Michele Luppi (klawisze/wokal) i niezwykle utalentowany Dino Jelusick (klawisze/gitara/wokal) zobaczymy na żywo na jedynym koncercie w krakowskiej Tauron Arenie.

– Jesteśmy naprawdę podekscytowani i nie możemy się już doczekać, aby wystąpić w Krakowie na trasie Farewell Tour, świętującej dziedzictwo Whitesnake, z utworami, które od prawie 50 lat podbiją rockowe listy przebojów na całym świecie – mówi David Coverdale – wokalista i lider zespołu.

– Jestem bardzo zaszczycony i wdzięczny, że od prawie 50 lat nadal mogę koncertować na tej planecie. Świętowałem i cieszyłem się niezapomnianymi chwilami z milionami ludzi, z którzy dołączyli do mnie i wspierali mnie w tej nadzwyczajnej podróży… – kontynuuje wokalista.

– Naprawdę kocham te wspólne przeżycia z moimi niesamowitymi muzykami i po prostu uwielbiam swoją pracę (…) Prawie 5 dekad pysznej zabawy !!! Dziękuję WAM!!

Ceny biletów w przedsprzedaży:

  • Płyta – 220 PLN
  • Sektory I kat. – 290 PLN
  • Sektory II kat. – 260 PLN

Bilety do nabycia od 10 września, godz. 10.00 na stronach:

  • shop.metalmind.com.pl,
  • www.eventim.pl,
  • www.ebilet.pl,
  • www.biletin.pl.
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: