Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

!hot Newsy Pop / Dance

Wielki powrót Red Lips. Będzie hit!

Red Lips i Ruda wracają dokładnie po 10 latach.

10 lat temu ukazał się debiutancki album zespołu Red Lips „To co nam było”. Przez ostatnią dekadę muzycy wydali trzy studyjne albumy i zagrali setki koncertów. Dziś grupa przedstawia swoim słuchaczom pierwszy singiel z nowego materiału – „Dzika Rzeka”.

„Dzika Rzeka” to magnetyzujące brzmienie i niezwykła szczerość przekazu. Piosenka dotyka problemu z samoakceptacją – tak bardzo powszechnego w obecnych czasach, w szczególności wśród młodych ludzi.
Pisałam ją o sobie i o wszystkich, którzy każdego dnia mierzą się z niskim poczuciem własnej wartości i nie czują się komfortowo we własnej skórze, we własnym ciele. Jako DDA doskonale znam to uczucie i wiem jak trudno być sobą w tym wyidealizowanym świecie. Mam nadzieję, że każda niespokojna dusza zostanie ukojona na chwilę dzięki tej piosence

– mówi Ruda (wokalistka, producentka i autorka tekstu).

„Pod względem treści to „body positive” dla duszy, natomiast warstwa muzyczna zwiastuje nowe brzmienie zespołu Red Lips owocujące w ciemne, analogowe barwy pulsujące do dzikiego beatu. Nie brakuje stylowych, vintage’owych gitar oraz melodii, które od pierwszego wysłuchania pozostają na dłużej.” – czytamy w przekazie od zespołu.

Do produkcji muzycznej Red Lips zaprosili nowego, producenta Mateusza Hulbója, który dotychczas pojawiał się przeważnie w projektach sceny alternatywnej. Teledysk został zrealizowany przez MORTVIDEO.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: