Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Rock / Metal

YUNGBLUD ma nowy czadowy sigiel – jest moc!

YUNGBLUD wydaje nowy singiel „The Emperor”

Cieszący się międzynarodowym uznaniem, wielokrotnie nagradzany brytyjski muzyk YUNGBLUD wydaje swój nowy singiel „The Emperor”. Utwór pochodzi z nadchodzącej płyty, która ukaże się już 2 września.

Nowy utwór został wybrany jako oficjalny hymn sezonu futbolu akademickiego ESPN. Do wcześniejszych artystów wybranych do ścieżki dźwiękowej tej głośnej kampanii telewizyjnej należą Imagine Dragons („Natural”), Juice WRLD („Come & Go”) i Thirty Seconds To Mars („Walk On Water”).

— To ogromny zaszczyt, że moja piosenka „The Emperor” została wybrana jako hymn ESPN — mówi artysta. — Napisałem ją, gdy miałem siedemnaście lat; wtedy był to po prostu wybuch niefiltrowanej energii. Wiedziałem, że pewnego dnia będzie mieć swój moment. Przez lata grałem ją na żywo, ale do tej pory nie było odpowiedniej chwili, aby ją wydać. Futbol akademicki jest ogromną częścią amerykańskiej kultury, a dawanie ludziom energii to wszystko, o czym marzę. Nie mogę się więc doczekać, aż „The Emperor” przyniesie tę energię fanom i graczom przez cały sezon.

Rzadko pojawia się artysta taki jak YUNGBLUD, który dla całego pokolenia Z stał się rockandrollowym idolem z plakatu. Nieustannie opowiadając się za dziwakami, odmieńcami i osobami z marginesu społecznego, YUNGBLUD zgromadził legiony oddanych fanów z całego świata, którzy co wieczór przychodzą na jego wyprzedane koncerty i z taką pasją wykrzykują każde słowo jego piosenek, jakby od tego zależało ich życie. Dzięki uznaniu takich legend rocka jak Mick Jagger, Ozzy Osbourne, Steve Jones i Dave Grohl, YUNGBLUD jest na najlepszej drodze, by osiągać kolejne sukcesy.

2 września YUNGBLUD wyda swój długo oczekiwany tytułowy album studyjny. Płyta zawiera wcześniej wydane i uwielbiane przez fanów „The Funeral”, „Don’t Feel Like Feeling Sad Today” i „Memories” z Willow. Płyta „YUNGBLUD” jest już dostępna w przedsprzedaży.

YUNGBLUD niedawno zakończył swoją wyprzedaną trasę koncertową „LIFE ON MARS” po Europie, Australii i Nowej Zelandii. W październiku 24-letni muzyk uda się w niedawno ogłoszoną trasę „INTERNATIONAL AS FUCK” po Europie i Wielkiej Brytanii.

W marcu YUNGBLUD zaprezentował utwór „The Funeral”, w klipie do którego wystąpili Ozzy i Sharon Osbourne’owie. Numer ma już 25 milionów wyświetleń i odtworzeń.

Urodzony w Yorkshire w Anglii multiinstrumentalista YUNGBLUD (aka Dominic Harrison) gra na gitarze, basie, pianinie i perkusji. Po gitarę sięgnął już jako dwulatek, a pierwszy utwór napisał mając 10 lat. Debiutował imienną EP-ką, po której wypuścił album „21st Century Liability” (2018). W październiku 2019 ukazała się kolejna EP-ka „the underrated youth”, która znalazła się w pierwszej dziesiątce albumów w Wielkiej Brytanii. W kolejnym roku artysta znalazł się na tzw. shortliście BBC Sound of 2020, a także zdobył nagrodę NME za najlepszy teledysk. W grudniu 2020 do sprzedaży trafiła płyta „weird!” z takimi hitami jak „god save me, but don’t drown me out”, „weird!”, „strawberry lipstick” i „cotton candy”. Album w ciągu pierwszego tygodnia rozszedł się w nakładzie 39 tysięcy egzemplarzy i zadebiutował na szczycie zestawienia w UK.

Jesienią 2020 artysta uruchomił „The YUNGBLUD Podcast”, w którym wspólnie z fanami omawiał punkty zwrotne z życia związane ze zdrowiem psychicznym, tożsamością, seksualnością, przyjaźnią czy sprawami finansowymi. YUNGBLUD może pochwalić się ponad 8 milionami słuchaczy miesięcznie w Spotify i ponad 3 miliardami streamów. Występował na największych festiwalach na świecie, a także grał wyprzedane koncerty – m.in. w Polsce.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: