Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Pop / Dance Rock / Metal

YUNGBLUD prezentuje akustyczną wersją „The Funeral” przed koncertem w Polsce

YUNGBLUD z akustyczną wersją „The Funeral”

YUNGBLUD opublikował akustyczną wersję swojego najnowszego singla „The Funeral”. Przypominamy, że polski koncert artysty zbliża się wielkimi krokami.

YUNGBLUD wystąpi w Warszawie już 10 maja 2022.

– Przez ostatnie półtora roku wiele czasu poświęciłem zastanawianiu się nad tym, kim naprawdę chcę być – mówi artysta. – Prawdę mówiąc, byłem hipokrytą. Przez 4 lata wmawiałem ludziom, że muszą być bezpardonowi i nie przejmować się tym, co myślą inni. Tymczasem zrozumiałem, że powinienem to wszystko powiedzieć sobie samemu. Czułem ogromną presję, byłem niepewny, kwestionowałem siebie. Napisałem jednak ten utwór i przefiltrowałem sobie wszystko. Zrozumiałem, jaki powinien być kolejny etap w moim życiu. Nie tylko w mojej karierze, ale po prostu, co chcę robić dalej, kim być. Tekst piosenki to lista wszystkiego z czym czuję się niepewnie. Kiedy bowiem zidentyfikujesz to, czego nie lubisz w sobie, kiedy się z tym pogodzisz, nikt nie powie, że tego nie wiesz. Stajesz się kuloodporny. To piosenka o polubieniu swych niepewności i byciu ku**a nieustraszonym. Chodzi o ego, śmierć, odrodzenie i pieprzony taniec na grobie. I zapraszanie do całej to zabawy wszystkich dookoła, chociaż jak będziesz tańczył sam, to też jest w porządku. Pracując nad nową muzyką, spojrzałem w lustro i powiedziałem sobie: „Nie będziesz tu wiecznie, jak więc chcesz być zapamiętany? A jak jutro potrąci cię samochód i będziesz mógł zaśpiewać tylko jedną piosenkę, nim staniesz się pożywką dla robactwa, czy to byłaby ta właśnie piosenka?” Odpowiedź brzmi: Tak. Zabrałbym ją do grobu.

Urodzony w Yorkshire w Anglii multiinstrumentalista YUNGBLUD (aka Dominic Harrison) gra na gitarze, basie, pianinie i perkusji. Po gitarę sięgnął jako dwulatek, a pierwszy utwór napisał mając 10 lat. Debiutował albumem „21st Century Liability” (2018). W październiku 2019 ukazała się EP-ka „the underrated youth”, na którą trafił m.in. singiel nagrany wspólnie z Danem Reynoldsem z Imagine Dragons – „original me”, a w grudniu 2020 do sprzedaży trafiła płyta „weird!” z takimi hitami jak „god save me, but don’t drown me out”, „weird!”, „strawberry lipstick” i „cotton candy”. Album w ciągu tygodnia rozszedł się w nakładzie 42 tysięcy egzemplarzy i zadebiutował na 1. miejscu listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Jesienią 2020 artysta uruchomił „THE YUNGBLUD Podcast” na BBC Sounds, w którym wspólnie z fanami omawiał punkty zwrotne z życia związane ze zdrowiem psychicznym, tożsamością, seksualnością, przyjaźnią czy sprawami finansowymi. YUNGBLUD może pochwalić się ponad 7,7 mln słuchaczy miesięcznie w Spotify i ponad 3 miliardami streamów. Występował na największych festiwalach na świecie, a także grał wyprzedane koncerty – m.in. w Polsce.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: