Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Rock / Metal

Zeal & Ardor powracają z nowym singlem i zapowiedzią albumu!

Zeal & Andor zaprezentowali dziś nowy singiel „Bow”, który zapowiada nową płytę.

Uwaga! To może być z jedna z najciekawszych metalowych płyt przyszłego roku!

’Bow’ wyciąga założone motywy muzyczne i umieszcza je na zupełnie innym tle – opowiada frontman grupy Manuel Gagneux.
To amalgamat rzeczy, które przynoszą pecha i domagający się, abyś dołączył do tego grona.

Album ma się ukazać 11 lutego 2022 roku i będzie nosić tytuł „Zeal & Andor”. 

Z płytą zatytułowaną w ten sposób dotarliśmy do miejsca, w którym wyobrażałem sobie, że ten projekt właśnie tak powinien brzmieć – mówi Gagneux
Nad tym albumem pracowaliśmy najdłużej i wierzę, że to słychać. Najważniejszą rzeczą dla nas na tym krążku było to, aby przeniósł Was w nasz nastrój, nasz świat. (…) o to chodzi na tej płycie. Mieliśmy czas, aby doszlifować to, co naszym zdaniem czyni nas interesującymi i w jakie brzmienie chcielibyśmy się wgryźć i eksplorować je, dzięki temu, znaleźliśmy nasz dom. Płonący dom.
Welcome home.

Dzieło zostało nagrane przez Marca Obrista i Manuela Gagneux w Hutch Sounds, a zmiksowane i zmasterowane przez Willa Putneya w Graphic Nature Audio. Wszystkie numery zostały napisane i wykonane (z wyjątkiem perkusji) przez wielojęzycznego frontmana Manuela Gagneux, z kilkoma niemieckimi tekstami przemieszanymi z językiem angielskim.

Zeal & andorNa album składa się 14 kompozycji.

1. Zeal & Ardor
2. Run
3. Death To The Holy
4. Emersion
5. Golden Liar
6. Erase
7. Bow
8. Feed The Machine
9. I Caught You
10. Church Burns
11. Götterdämmerung
12. Hold Your Head Low
13. J-M-B
14. A-H-I-L

Album dostępny będzie w następujących formatach:
• Płyta w wersji cyfrowej
• CD digipak
• 140g czarny winyl
• 140g biały winyl (dostępny tylko w niezależnych sklepach)
• 180g 45rpm, podwójny czarny winyl, składane opakowanie (deluxe)

Zeal & Ardor to z pewnością jedna z najbardziej oryginalnych i bezkompromisowych formacji na metalowym rynku. Zespół nie stroni też od romansów z innymi gatunkami, np.  muzyką gospel (!).

Wcześniej tego lata awangardowi ekstremiści udostępnili niepokojący i złowieszczy numer „Run” oraz wymagającą uwagi piosenkę „Erase”. Oba utwory znajdą się na nowym albumie.

Powszechnie chwalony drugi album Zeal & Ardor, „Stranger Fruit”, został wydany przez MVKA w 2018 roku, po przykuwającym uwagę na całym świecie, wielomilionowym debiucie „Devil Is Fine”. The Guardian opisywał „Stranger Fruit” jako „niezwykłą i genialną” płytę, Upset określił ją mianem ‘facynującej’, a Metal Hammer zachwalał „czysty muzyczny geniusz”. Rock Sound podsumował, że był to „jeden z najbardziej wyjątkowych, odważnych i całkowicie poruszających albumów 2018 roku”, a pochwał nie szczędziły i inne media (m.in. Rolling Stone, Kerrang!, Noisey, Alternative Press i nie tylko). Wg brytyjskiej gazety Metro „Stranger Fruit” został albumem roku nr 2 w kategorii cross – genre,(„W tym oszałamiającym połączeniu czarnej amerykańskiej muzyki ludowej i black metalu szwajcarski artysta Manuel Gagneux wpadł na coś naprawdę oryginalnego”). W marcu 2019 roku, po niesamowitym grudniowym występie w Londynie, zespół wydał podwójny album koncertowy „Live In London”. Następnie, w październiku 2020 roku, w trakcie prowokującego i stymulującego 18-miesięcznego okresu głębokiej refleksji, który doprowadził do stworzenia nadchodzącego albumu – zespół po cichu podzielił się samodzielną EP-ką z 6 utworami „Wake Of A Nation”.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: