Muzyczne.Info

serwis muzyczny, informacje muzyczne, plotki, koncerty, płyty, newsy, listy przebojów

Newsy Rock / Metal

Żenujący wpis grupy Kat o koncercie na rzecz chorego Romana Kostrzewskiego.

12 września we Wrocławiu odbył się koncert charytatywny na rzecz chorującego na raka Romana Kostrzewskiego.

Na scenie prócz grupy, której liderem jest Roman pojawiło się wiele metalowych gwiazd takich jak między innymi: Nergal, Marek Pająk, Vogg, czy Titus.

Wszyscy muzycy wystąpili charytatywnie, by oddać hołd i wspomóc wokalistę, który dla wielu z nich był i jest inspiracją.

W sumie zagrano 30 utworów, z których sporą część stanowiły numery z repertuaru grupy Kat, którą Roman Kostrzewski współtworzył przez wiele lat.

Jak wiemy drogi muzyków grupy Kat rozeszły się wiele lat temu. Od czasu legendarnego „rozwodu” istnieją dwie formacje: Kat oraz Kat & Roman Kostrzewski. Obie nie przepadają za sobą, jednak w obliczu poważnej choroby wokalisty, wpis byłych kolegów z Kata jest co najmniej nie na miejscu.

Najwyraźniej autorzy facebookowego wpisu (całość przeczytasz poniżej) zdawali sobie z tego sprawę, bowiem profilaktycznie wyłączyli możliwość komentowania postu.

Myślę, że obie strony tego niefortunnego konfliktu powinny uzmysłowić sobie fakt, że wspólny dorobek artystyczny z czasów gdy frontmanem Kata był Roman był niewątpliwym sukcesem i jest do dziś paliwem dla dalszej egzystencji obu formacji i że żadna z nich nie powtórzyła (i nie powtórzy już) sukcesu ze wspólnego etapu działalności.

Tak więc nie ma niczego dziwnego (ani tym bardziej zdrożnego) w tym, że większość koncertowego repertuaru obu formacji pochodzi z tego okresu. 

Fani wiedzą to od dawna, pora aby i muzycy to zrozumieli: gdyby nie Roman z całą pewnością nie byłoby dziś Kata i pewnie gdyby nie Kat, nie byłoby też Romana jako legendy polskiego metalu…  

Oto wpis Kata z facebooka:

… a tak było na koncercie „Do zobaczenia w piekle”.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Podziel się: